İstanbul Dış Cephe Yalıtım

İstanbul dış cephe yalıtım konusunda uzman, uygun fiyat, garanti ve en iyi kampanyaları barındıran firmamız siz değerli müşterilerine İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasında hizmet vermeye devam ediyor.

İstanbul Dış Cephe Yalıtım

İyi bir yalıtım olması için yalıtım malzemesi kalitesi, profesyonel dış cephe yalıtım ustaları ve firmanın güvenilir, uygun fiyat politikası hatta kullanıcıyı destekleyen modülleri içermesi gerekir. İstanbul dış cephe yalıtım konusunda bir çok firmaya sahip bir ildir. Ancak bu işi doğru ve güvenilir bir şekilde yapan firma sayısı parmakların sayısından öteye geçmez.

 

Yalıtım Nedir?

Yalıtım, bir bina içerindeki varlıkları ses, su, nem, sıcak ve soğuğa karşı korumak amacıyla yapılan işlemlerin bütünüdür. Binaların iç ve dış etkenlerden etkilenmemesi, korunması sadece yalıtım ile mümkün olabilir.

Yalıtım yapılmış bir binada oturan bireyler daha güvenli, gürültüsüz, çağdaş ve daha sağlıklı olurlar. Isı, su, ses, yangın gibi yalıtım uygulamaları, enerji tasarrufu, hava kirliliği, konforlu bir yaşam, gürültüsüz ve sağlıklı mekanlar yaratırlar. Ayrıca yalıtımlı binalar, yalıtımsız binalara göre %30 ile %50 civarında daha az enerji kullanılırlar. Bu da bireyin hem ülke hemde ekonomisine katkıda bulunur.

 

Dış Cephe Yalıtım Sizlere Neler Kazandırır?

İstanbul’da yaşayan ve dış cephe yalıtım yaptıran tüm müşterilerimizin yaptırdığı uygulama sonrasında ne gibi avantajlardan yararlanacağı ve dış cephe yalıtımının ne kadar kazançlı olduğunu anlatmak bizlerin birer görevidir.

1- Isı Konforu

Bildiğiniz gibi İstanbul ilinin iklimi çok değişkendir. Güneş varken birden yağmur yağabilir hatta yerler kar tutmuşken birden güneş açabilir. Bu nedenle ısı konforu İstanbul gibi bir ilde son derece önemlidir. Isı yalıtımı sayesinde İstanbul dış cephe yalıtım ile konforlu bir yaşam sürersiniz. Çünkü dış cephe yalıtım uygulaması yapılmış bir binada homojen bir sıcaklık sağlanır. Isıtma ve soğutma ihtiyaçları azalır. Böylece size konforlu bir ortam oluşur.

2- Isı Kayıplarının ve Kazançlarının Azalması

İstanbul’da dış cephe yalıtımı yapılmamış binaların cephelerinde aşırı derecede ısı kaçakları meydana gelir. Eğer bu problem ortadan kaldırılmazsa enerji tüketimi son derece yükselir. Dış cephe mantolama uygulaması ile yapının dış çevresinden hava sızdırmaz ve bir bariyer görevi görür. Böylece içeride oturan kişiler sıcaklık veya soğukluk ayarları ile oynamaz. Bu da size tasarruf sağlar.

3- Duvarlarda Rutubeti Önler

Yalıtım bildiğiniz gibi bir maddeyi içeriden veya dışarıdan kaplar. Böylece içeriden dışarıya dışarıdan da içeriye akışı keser. İşte dış cephe yalıtımında görevi dışarıdaki hem sıcak hemde soğuk havayı içeri sızdırmaz. Aynı şekilde bina içerisinde bulunan soğuk hava ve sıcak hava akımını da belirli ölçülerde dışarı kaçırmaz. Hal böyle olunca rutubet gibi problemlerin önünü keser.

4- Gürültü Önlenir

İstanbul dış cephe yalıtım konusunda oldukça tecrübeli bir ildir. Çünkü bol gürültülü bir şehir olmasının dışında araç sayısı, motosiklet ve insan kalabalığının gürültüsü bir hayli çoktur. Dış cephe yalıtım sistemleri, belli derecelere kadar hava oluşumlu gürültü yalıtımı sağlayarak yağı içerisinde bulunan insanların, gürültüden dolayı rahatsız olmalarını engeller. Buda yaşam kalitesini arttır.

5- Faturaları Düşürür

Dış cephe yalıtım uygulaması binanıza gelecek tüm enerji faturalarını düşürür. %40’ları bulan tasarruf edebilir ve ekonominize katkıda bulunabilirsiniz.

İstanbul dış cephe yalıtım denildiğinde ilk akla gelen güvenilir, uygun fiyat ve kaliteli yalıtım malzemeleri ile hizmet veren firma İVKO Yapı sizlere her zaman üstün kalite hizmeti vermekten gurur duyar.