Mantolama Renkleri

Mantolama renkleri bir yapının dışını etkileyecek en önemli faktörlerden birisidir. Müşterinin seçeceği mantolama renkleri bir yapıya oldukça değer katar ve dış görünüş olarak güzelleştirir. Mantolama rengi seçilirken yapılan referanslardan bakılabilir veya örnek renk kartelası üzerinden de seçim yapılabilir.

Mantolama Renkleri

Mantolama uygulamasının asıl amacı binayı manto içerisine alarak dış yüzeyden gelebilecek sıcak ve soğuk havadan iç kısmı korumaktır. Aynı zamanda ısı tasarrufu yapmak ve ay sonu gelen faturaları minimum seviyeye indirmektir. Ancak mantolama renkleri ile de binanın dış estetiğini zenginleştirmek ve binaya daha güzel bir dekor katmak için renkli mantolama yaptırılabilir. Böylece bina değerine değer katar ve görünüm bakımından oldukça hoş görünür.

Mantolama Renkleri Seçimi

Dış mantolama esnasında tercih edilebilecek renkler, ısı yalıtım sistemleri ile uyumlu ve silikon teknoloji sayesinde suya dayanıklı, nefes alan ve kendi kendini temizleyebilen dış cephe boyalarından oluşmaktadır.

Mantolama renklerinden seçim esnasında tüm bina sakinlerinin ortak beğenisini kazanmak asıl amaçtır. İVKO yapı olarak profesyonel tasarım ekibiz üç boyutlu renklendirme teknolojisi ile uygulama öncesinde sizlere renk kombinasyonlarını kağıt üzerinde gösterebilir ve fotoğraf olarak dağıtabilir. Böylece bina sakinleri renk seçimini daha kolay yapar ve işlemler daha da hızlanır.

Bu işlem yalıtım projesi sonrasında istenmeyen ve beklenmedik sonuçları da ortadan kaldırır. Üç boyutlu olarak görebileceğiniz mantolama renkleri bina üzerine sanki yapılmış gibi gözükür. Hatta mantolama sonrasında bina resminiz ile üç boyutlu fotoğraflama arasında hiç bir fark olmaz.

Isı yalıtımı ile ilgili yapacağımız görüşmeler doğrultusunda profesyonel ekibimiz sizlere tasarım konusunda bina değerine değer katacak estetik tasarımlar hakkında bilgide verecektir. Böylece yaptıracağınız ısı yalıtım çok daha fazla değer kazanacaktır.

Dış Cephe Renk Kartelası Örneği

Hasat Sarısı Deniz Kabuğu Kar Beyazı Kum
Çikolata Karaib Kahvesi Patara Ürgüp
Sis Beyazı Çöl Beyazı Bahama Beyazı Fırtına Grisi
Deniz Mavisi Buz Grisi Lal Tuğla
Yalı Pembesi Koyu Somon Olympos Okaliptüs
Gardenya Fil Dişi Sahili Yosun Yeşili Bal
Tibet Sümela Hardal Bitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kartela renkleri örnek olarak verilmiştir. Görüşmelerimiz sonucunda teknik ekibimiz sizlere daha fazla renk ve kombinasyon seçeneği sunacaktır.

İVKO yapı olarak yenilikçi dış cephe mantolama uygulama ve örneklerimize referanslarımız sayfasından göz atabilir ve bina görsellerine mantolama renkleri hakkında fikir edinebilirsiniz.